AVİM’E “STRATEJİK VİZYON” ÖDÜLÜ
Yorum No : -0001 / 9
-
30.11.-0001
Paylaş :
PDF İndir :

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu’nun davetiyle 19 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Avrasya İncelemeleri Merkezi’ne Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından “Stratejik Vizyon” ödülü verilmiştir. Ödül metni şöyledir:


"Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı himayesindeki Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin 2013 Yılı Stratejik Vizyon Ödülü, uluslararası ilişkiler ve strateji alanında yapmış olduğu değerli çalışmalar ve kurumun bilimsel faaliyetlerine vermiş olduğu desteklerden dolayı Avrasya İncelemeleri Merkezi'ne (AVİM) verilmiştir."


Toplantıda ayrıca, editörlüğünü Prof. Dr. Çağrı Erhan’ın yaptığı “İlham Aliyev Döneminde Azerbaycan” kitabının tanıtımı yapılmıştır. Toplantıya çok sayıda akademisyen, araştırmacı, basın mensupları, Türkiye ve Azerbaycan’dan devlet adamları ve Türk Cumhuriyetlerinin Ankara büyükelçileri katılmıştır.
Henüz Yorum Yapılmamış.