Kütüphane

Kütüphane

Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Kütüphanesi, AVİM ile eşzamanlı olarak 2009 yılında kurulmuştur. Kütüphane, çeşitli dillerde koleksiyona sahiptir ve 2000’den fazla kaynak içermektedir. AVİM Kütüphanesi her yıl yeni tedariklerle genişletilmektedir ve tüm yayınlar çevrimiçi bir veri tabanında kataloğa geçirilmektedir. Kataloglama süreci halen devam etmekte olup, AVİM koleksiyonundaki tüm kaynaklar yeni ve herkese açık kataloğa henüz aktarılmamıştır. 

 

Erişim

AVİM Kütüphanesi; Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Hukuk, Sosyoloji ve Psikoloji alanlarında çalışan uzmanlara ve araştırmacılara açıktır. Kütüphanenin kullanımı için önceden başvuru yapılmalıdır. 

 

Başvuru Kuralları

1) “Başvuru Formu” usulüne uygun biçimde eksiksiz oldurulup, imzalanmalıdır.

2) Uygun biçimde eksiksiz doldurulup, imzalanan “Başvuru Formu”, ilgili kurum/üniversite kimliğinin fotokopisiyle birlikte, e-posta aracalığıyla AVİM'e iletilmelidir.

3) Yanıt, e-postayla gönderilecektir.

4) Randevu talepleri onaylanan kişiler, belirlenen süre boyunca kütüphaneyi kullanabilir. Eğer belirlenen sürede, herhangi bir sebepten ötürü kütüphaneden yararlanılamayacak ise; yeni randevu için, yeniden doldurulmuş ve imzalanmış “Başvuru Formu” ile müracaat edilmelidir. 

5) AVİM Kütüphanesini kullanan kişilerin, kütüphanenin kurallarına uymaları zorunludur.

 

Kütüphaneden Yararlanma Kuralları ve Covid-19 Salgını Önlemleri

AVİM Kütüphanesi, yalnızca formlarını gönderen ve başvurusu kabul edilen kullanıcılara açıktır. Kütüphaneden, sadece önceden alınmış randevu ile yararlanılabilir. 

Tüm kullanıcıların, 'Hayat Eve Sığar' (HES) kodlarını ve aşı kartlarını ibraz etmeleri zorunlu olup, aksi halde randevuları onaylanmış olsa dahi, kütüphaneye alınmayacaktır. Kütüphane içerisinde maske takılması zorunludur. Kütüphaneye maskesiz giriş yapılamayacaktır. 

AVİM Kütüphanesinin kaynaklarına sadece kütüphane ortamında erişilebilir ve kaynaklar, kütüphane dışına çıkartılamaz. Bireyler kütüphaneden ödünç alamaz veya kütüphaneler arası ödünç verme yapılamaz. AVİM’de fotokopi çektirme imkanı bulunmamaktadır.

 

Açılış saatleri

Pazartesi - Cuma, 10.30 - 16.00.

Resmi tatil ve benzeri günlerde kapalıdır.

 

İletişim

Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM)

Güzeltepe Mah. Süleyman Nazif Sok. No:12/B   D:3-4, Çankaya / Ankara

E-posta:

 

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten