THE TRUTH WILL OUT - Pulat Y. TACAR

THE TRUTH WILL OUT

Yazar : Pulat Y. TACAR
Editör : Hazel ÇAĞAN ELBİR
Önsöz : Alev KILIÇ
Yıl : 2024
Dil : Türkçe
ISBN : 978-625-94066-3-3
Fiyat : 0.00 TL

PDF İndir

Birinci Dünya Savaşı'nın trajik olayları, Doğu Anadolu cephesindeki savaş felaketlerinin gelgitleri, Ermeni nüfusun bir kısmının belirli bölgelere sevk ve iskânı da dâhil olmak üzere, bağlamından koparılarak yorumlanan ve Türkiye'yi ve Türk halkını vurmak için siyasi amaçlarla istismar edilen bir konu haline gelmiştir. Emekli Büyükelçi Pulat Y. Tacar bu konuyu hukuki açıdan kapsamlı bir şekilde incelemiş ve konuyla ilgili çok sayıda makale yayınlamıştır.

Gerçek Ortaya Çıkar (“The Truth Will Out”) başlıklı bu kitap, Türkiye'nin dış politika sorunlarından birine ışık tutmak amacıyla daha önce yayımlanmış makalelerinin kapsamlı bir derlemesidir.

Büyükelçi Pulat Y. Tacar, Türkiye'ye ve Türklere yönelik Ermeni iddialarına ve tarihsel çarpıtmalara üçüncü taraf soruşturmalarında ve üst düzey uluslararası platformlarda dahi karşı koymuş, kariyerinde ordinaryüs düzeyine çıkmış, hukuk geçmişi olan son derece tecrübeli bir diplomat olarak, iddiaları en kırılgan cephesinden, hukuki, adli dayanaklarından ele almayı tercih etmiştir.

AVİM'in, dönemin olaylarının tarihi, siyasi, dini yönleri hakkında çok sayıda yayını bulunmaktadır. AVİM ve Terazi Yayınları tarafından yayınlanan 44. kitap olan “Gerçekler Ortaya Çıkacak”, geçerliliğini korumaya mahkûm, hukuksal bir referans kaynağıdır. AVİM olarak bu değerli eseri konuya ilgi duyan okuyucularımıza sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.