TÜRK KENEŞİ (KONSEYİ) VE BÖLGEDEKİ GELİŞMELER IŞIĞINDA AVRASYA'DA İŞBİRLİĞİ
Yorum No : 2015 / 20
23.02.2015
1 dk okuma

TÜRK KENEŞİ (KONSEYİ) VE BÖLGEDEKİ GELİŞMELER IŞIĞINA AVRASYA'DA İŞBİRLİĞİ

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırma Merkezi, Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) ve Türk Keneşi (Konseyi) tarafından 24 Şubat 2015 tarihinde JW Marriott Otel’de “Türk Keneşi ve Bölgedeki Gelişmeler Işığında Avrasya’da İşbirliği” başlıklı bir toplantı düzenlenmiştir.

Türk Keneşi’ni tanıtan kısa bir film gösterimi ile başlayan toplantıda açılış hitaplarını Türk Keneşi Genel Sekreteri Büyükelçi Ramil Hasanov ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Ali Kemal Aydın gerçekleştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ali Resul Usul ve Avrasya İncelemeleri Merkezi Başkanı E. Büyükelçi Alev Kılıç’ın giriş konuşmaları ile devam eden toplantıya Türk Keneşi Eski Genel Sekreteri E. Büyükelçi Halil Akıncı takdim konuşmaları ile devam etmiştir.

2009 yılında kurulan Türk Keneşi’nin yapısı, işleyişi ve geleceğe yönelik planlamaları ile ilgili bilgiler içeren sunumların yapılığı toplantı soru cevap oturumu ile sona ermiştir.

Özge Nur ÖĞÜTCÜ, AVİM

Fotoğraf: Hazel ÇAĞAN, AVİM
 


© 2009-2024 Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Tüm Hakları Saklıdır

 Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten