AVİM VE KONRAD ADENAUER STİFTUNG İŞBİRLİĞİ İLE “TÜRK-ERMENİ İLİŞKİLERİNİN GELECEĞİNE İLİŞKİN ÖNGÖRÜLER” BAŞLIKLI KONFERANS DÜZENLENMİŞTİR
Yorum No : 2015 / 156
16.12.2015
2 dk okuma

16 Aralık 2015 tarihinde, AVİM Konferans Salonu’nda Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) ve Konrad Adenauer Stiftung işbirliği ile “Türk-Ermeni İlişkilerinin Geleceğine İlişkin Öngörüler” başlıklı bir konferans düzenlenmiştir.

Konferans, Konrad Adeanuer Stiftung Türkiye Temsilcisi Dr. Colin Dürkop ve AVİM Başkanı Emekli Büyükelçi Alev Kılıç’ın açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Regional Studies Center (RSC) Başkanı Richard Giragosian’ın oturum başkanı olduğu “Türk-Ermeni İkili İlişkilerinin Geleceği” başlıklı ilk panelde İpek Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Çiçek,  Ermeni Uluslararası ve Güvenlik Araştırma Programları Enstitüsü Başkanı Styopa Safaryan, Kamusal Politika ve Demokrasi Çalışmaları (PODEM) Proje Yöneticisi Aybars Görgülü, Ermeni Uluslararası ve Güvenlik Araştırma Programları Enstitüsü Uzmanı ve First Armenian News Editörü Ruben Mehrabyan ve AVİM Uzmanı Mehmet Oğuzhan Tulun söz almışlardır.

“Bölgesel Gelişmeler Bağlamında Türk-Ermeni İlişkilerinin Geleceği” başlıklı ikinci panel, AVİM Onursal Başkanı Emekli Büyükelçi Ömer Engin Lütem’in oturum başkanlığı ile gerçekleşmiştir. İkinci panelin konuşmaları RSC Başkanı Richard Giragosian, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç. Serdar Palabıyık, Kafkas Enstitüsü Başkanı Dr. Alexander Iskandarian, AVİM Uzmanı Dr. Turgut Kerem Tuncel ve AVİM Kıdemli Uzmanı Aslan Yavuz Şir tarafından yapılmıştır.

Konferansın üçüncü ve son oturumu AVİM Başkanı Emekli Büyükelçi Alev Kılıç tarafından yönetilmiştir. Son oturumda konuşmacıların ve katılımcıların katkıları ile ilk iki oturumdaki konuşmalar değerlendirilmiştir.

 


© 2009-2024 Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Tüm Hakları Saklıdır

 Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten