DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI ŞEHİTLERİ ANISINA BİR ANIT YAPILMASI
Yorum No : 2015 / 43
08.04.2015
1 dk okuma

AVİM

Emekli büyükelçileri temsilen bir heyet 8 Nisan’da Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek; başta Ermeni terör örgütleri olmak üzere, teröristler tarafından şehit edilen Türk Dışişleri mensuplarının anısına Ankara’da uygun bir mekânda bir anıt dikilmesi konusunda yardım ve destek girişiminde bulunmuştur.

Sayın Dışişleri Bakanı bu girişimi memnuniyet ve anlayışla karşılamış, böyle bir anıtın görevleri başında en çok sayıda şehit veren sivil kurumumuz olan Dışişleri Bakanlığına bir vefa borcu olduğunu kaydetmiştir. Sayın Bakan; anıt için en uygun yerin, projesi tamamlanmış olan, iki yıl içinde inşası öngörülen yeni Dışişleri Bakanlığı yerleşkesinin tören meydanı olabileceğini belirtmiş ve heyet mensuplarının da olumlu görüşleri ışığında, görüşmede hazır bulunan ilgili daire başkanına bu hususta gereken talimatı vermiştir.

AVİM, Sayın Dışişleri Bakanının göstermiş olduğu duyarlılık ve kararlık için şükranlarını, daima gönlümüzde olan aziz şehitlerimizin bu şekilde kalıcı biçimde anılmasını sağlayacak bu sonuçtan duyulan memnuniyeti ifade eder.


© 2009-2024 Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) Tüm Hakları Saklıdır

 Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten