"2020 KARABAĞ SAVAŞI SONRASINDA GÜNEY KAFKASYA’DA İSTİKRAR VE İŞ BİRLİĞİ ARAYIŞLARI: GÜRCİSTAN VE TÜRKİYE’DEN GÖRÜŞLER" BAŞLIKLI WEBINAR
Paylaş :
PDF İndir :

26.01.2022


25 Ocak 2022 Salı günü AVİM ve Tiflis’te faaliyet göstermekte olan Geocase adlı düşünce kuruluşu “The Search for Regional Stability and Cooperation in the South Caucasus in the aftermath of the 2020 Karabakh War: Views from Georgia and Turkey” (2020 Karabağ Savaşı Sonrasında Güney Kafkasya’da İstikrar ve İş Birliği Arayışlari: Gürcistan ve Türkiye’den Görüşler) başlıklı bir webinar düzenledi.

Webinarda Türk ve Gürcü uzmanlar, Güney Kafkasya’daki güncel gelişmeleri ve bölgede oluşmakta olan bağlamı değerlendirdiler. Güney Kafkasya’da bölgesel istikrar ve iş birliği olasılıkları uzmanların özellikle üzerinde durdukları konulardan oldu. Bu kapsamda uzmanlar, istikrar ve iş birliği olasılıklarının önündeki olası engellere de değindiler.   

Türkiye’nin Gürcistan Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan da webinarda konuşma yapan kişiler arasındaydı. Büyükelçi Yazgan yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’nin Güney Kafkasya ve Geniş Karadeniz Bölgesine dair perspektiflerini dinleyicilerle paylaştı.

Webinara, Gürcistan’ın Türkiye Büyükelçisi Giorgi Janjgava’nın da katılması bekleniyordu. Ancak sağlık sorunlarıyla ilgili acil bir durum nedeniyle Büyükelçi Janjgava webinara iştirak edemedi.

Webinar, soru-cevap kısmıyla sona erdi.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten