MALEZYA'DA BAŞBAKANLIK DEĞİŞİMİ KASIMDA GERÇEKLEŞEBİLİR
Paylaş :
PDF İndir :

14.02.2020


TIMETURK (13 Şubat 2020)

 

Halkın Adaleti Partisi Genel Başkanı Enver İbrahim:- 'Mahathir'in APEC zirvesi tamamlanana kadar (kasım 2020) Başbakanlıkta kalması benim için uygundur'

Malezya'da Başbakan Mahathir Muhammed'den görevi devralması beklenen Halkın Adaleti Partisi (PKR) Genel Başkanı Enver İbrahim, başbakanın değişimi için Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi'nin ardını işaret etti.

İdari başkent Putrajaya'daki Başbakanlık Ofisi'nde Mahathir ile bir araya gelen PKR Genel Başkanı Enver, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, başbakanın değişimine değindi.

Enver, Mahathir'in ülke ekonomisini rayına oturtma ve seçim vaatlerini yerine getirme yönündeki kaygılarını dikkate aldığını vurgulayarak, "Mahathir'in APEC zirvesi tamamlanana kadar Başbakanlıkta kalması benim için uygundur. Zira bu mesele 21 Şubat'taki iktidar koalisyonu partilerinin toplantısında karara bağlanacaktır." dedi.

Muhalefet partileri Birleşik Malay Milli Örgütü (UMNO) ve Malezya İslam Partisi'nin (PAS) Mahathir'in tam dönem görevde kalması için ayrı bir ittifak oluşturmak istedikleri iddiasını da Başbakan ile müzakere ettiğini açıklayan Enver, "Sayın Başbakan, böyle bir çabanın içinde olmadığını ve söz verdiği üzere görevini devredeceğini belirtmiştir." ifadesini kullandı.

Haberin devamı için: https://www.timeturk.com/malezya-da-basbakanlik-degisimi-kasimda-gerceklesebilir/haber-1351608
Henüz Yorum Yapılmamış.