MERKEL: "EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ, ERMENİSTAN-AZERBAYCAN İLİŞKİLERİNDE İLERLEMENİN KAYDEDİLMESİDİR"
Paylaş :
PDF İndir :

14.02.2020


Ermeni Haber Ajansı (14 Şubat 2020)

 

13 Şubat’ta Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Almanya Başbakanı Angela Merkel, iki ülke arasındaki ilşkilerin çok yoğunlaştığını kaydetti.

Ermenistan’da büyük değişkliklerin yaşandığını dile getiren Merkel, yargı alanında da böyle değişiklikler beklendiğini ifade etti.

Ermenistan’a yaptığı ziyareti sırasında Tumo Yaratıcı Teknolojier Merkezinden çok etkilendiğini vurgulayan Almanya Başbakanı, bu konuda iki ülke arasında artık bir anlaşmanın imzalandığını ve sonbaharda Berlin’de bir Tumo Merkezi’nin açılacağını duyurdu.

Ekim 2019’da yapılan ekonomik forumunun Ermenisan–Almanya ilişkilerinde yeni bir sayfa açtığını dile getiren Merkel, Afganistan’daki misyonlarına Ermenistan’ın katılımından dolayı Nikol Paşinyan’a teşekkür etti.

Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerine de değinen Almanya Başbakanı, “En önemli konulardan biri, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerde ilerlemenin kaydedilmesidir. Bugünkü temasların konusu bu olacak” ifadelerini kullandı.

https://www.ermenihaber.am/tr/news/2020/02/14/Merkel-Paşinyan-Ermenistan/176075
Henüz Yorum Yapılmamış.