İRAN VE ERMENİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANLARI ULAŞIMDA İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRMEYE VURGU YAPTILAR
Paylaş :
PDF İndir :

26.03.2020


Pars Today (26 Mart 2020)

 

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Manatskanyan, iki ülke arasında transit işbirliği ile bilim ve teknoloji alanlarında işbirliklerin geliştirilmesine vurgu yaptılar.

İki ülke dışişleri bakanları arasında yapılan telefon görüşmesinde, ayrıca korona virüs ile mücadele ve ABD'nin İran aleyhindeki yasadışı ve zalimce yaptırımları da ele alındı.

İran dışişleri bakanı Zarif, dün ayrıca Hırvatistan dışişleri bakanı ile Gordan Grlic Radman ile de bir görüşme yaptı. 

Zarif, AB'nin dönem başkanlığını yapan Hırvatistan'dan ABD'nin İran aleyhindeki yaptırımlarını kaldırması için çaba göstermesini isterken Hırvatistan dışişleri bakanı da, ülkesinin İran'a her türlü destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

Bu arada BM Sözcüsü Stephane Dujarric yaptığı açıklamada Genel Sekreterin BM İnsan Hakları Yüksek Komiserinin korona ile mücadele eden ülkeler üzerinden ambargoların kaldırılması yönündeki bildirisine tam destek verdiğini ve tüm ülkelerden İran ile korona mücadelesinde işbirliği yapmalarını istediğini söyledi.

https://parstoday.com/tr/news/iran-i144871-İran_ve_ermenistan_dışişleri_bakanları_ulaşımda_işbirliğini_geliştirmeye_vurgu_yaptılar
Henüz Yorum Yapılmamış.