ERMENİSTAN'İN BAŞKENTİNDE HÜKÜMET KARŞITI PROTESTO - ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR
Paylaş :
PDF İndir :

02.12.2020


Ermeni Haber Ajansı (2 Aralık 2020)

 

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da, [Karabağ] çatışmalarının sonlandırılmasına ilişkin anlaşmayı imzalamış olması nedeniyle Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifasını talep eden 35 protestocu gözaltına alındı.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın istifasını talep ederek Erivan'ın merkez caddelerinden birini kapatan yüzlerce muhalif göstericiye polis müdahale etti.

Göstericilerden bazıları gözaltına alınırken, hükümet binasına yönelen diğerleri ise bir süre sonra eylemlerini sonlandırdı.

Protesto gösterilerilerine katılan 35 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Ermenistan Özel Soruşturma Servisi, protesto gösterilerine katılanlar hakkında 'Yasal düzeni ihlal eden toplantılar düzenlemek ve yürütmek' maddesinden soruşturma başlattı.

Erivan'da [Dağlık Karabağ]'da savaşın sonlandırılmasına yönelik anlaşmanın imzalanmasından beri protesto eylemleri düzenleniyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan 10 Kasım itibariyle Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başlayan çatışmaların durması için bir anlaşma imzalamıştı.

https://www.ermenihaber.am/tr/news/2020/12/02/Ermenistan-Karabağ-Paşinyan-istifa/198903
Henüz Yorum Yapılmamış.