ERMENİSTAN'DAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI: EN ÜST DÜZEYDE GÖRÜŞMELERE HAZIRIZ
Paylaş :
PDF İndir :

21.09.2021


Cumhuriyet (20 Eylül 2021)

 

Ermenistan Hükümet Sözcüsü Mane Gevorkyan, etkili çalışma yapılması halinde Ermenistan'ın Türk tarafıyla en üst ve yüksek düzeyde görüşmelere hazır olacağını söyledi.

Armenpress'e demeç veren Gevorkyan, "Başbakan Paşinyan, parlamentodaki konuşmasında Türkiye'yle diyalog başlatma vizyonunu sunarak, kendi görüşüne göre üst düzey temaslardan önce çalışma görüşmeleri yapılması gerektiğini ve bu vizyonu uluslararası ortaklara da sunduğunu belirtti. Başbakan Paşinyan, uluslararası temaslarda meslektaşlarına, Ermenistan'ın ve bir bütün olarak bölgenin barışçıl kalkınmasıyla ilgili olarak hükümetin programında yansıtılan vizyon hakkında bilgi verir ve ayrıca yetkililerin bu yönde çaba göstermeye hazır olduğunu ifade eder" dedi.

Sputnik'in aktardığına göre; Azerbaycan ve Nahçıvan arasında bir koridor açılması planı konusunda Paşinyan'ın 9 Kasım ve 11 Ocak'taki üçlü açıklamalardaki mutabakatların yerine getirilmesine ciddi önem verdiğini anlatan Gevorkyan, "Bölgede uzun vadeli barış ve istikrarın sağlanması, bölgede düşmanlık ortamının aşılması için koridor açılması olağanüstü önem taşıyor. Ermenistan bu yönde hareket etmeye ve sonuç almaya kararlı" diye konuştu.

Devamı için tıklayınız
Henüz Yorum Yapılmamış.