ÇİN NADİR TOPRAK ELEMENT KAYNAKLARINI ARAŞTIRMAYA BAŞLADI
Paylaş :
PDF İndir :

11.06.2019


Investin (11 Haziran 2019)

Beijing'in ABD'ye metal ihracatını sınırlayabileceği spekülasyonlarının olduğu bir ortamda, Çin'in yedi bölgede nadir toprak element kaynaklarını araştırmaya başladığı belirtildi.

Çin resmi Xinhua haber ajansının kontrolündeki China Securities Journal gazetesinde, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Sanayi Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın İç Moğolistan ve Jiangxi bölgesinde araştırma çalışmalarına başladığı belirtildi.

Resmi gazeteye göre, araştırma yapılan bölgelerdeki yerel yetkililerin kaynakları koruma ve geliştirme konusunda belirli bilgi vermeleri gerekiyor.

Beijing nadir elementler gibi stratejik madencilik kaynaklarının arz güvenliğini nasıl geliştirebileceği konusunda bölgedeki insanların düşünce ve önerilerini paylaşmalarını istiyor.

Beijing'in yasadışı madenciliği ve hassas elementlerin ticaretini sınırlaması beklenirken; gazetede yer alan habere göre Çin'in Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu liderliğinde yürütülen çalışma, nadir elementlerin üretimini azaltabilir ve fiyatları artırabilir.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

https://tr.investing.com/news/commodities-news/cin-nadir-toprak-element-kaynaklarn-arastrmaya-basladgazete-1894128
Henüz Yorum Yapılmamış.