WEBİNAR: ERMENİ İDDİALARININ İNKÂRININ CEZALANDIRILMASININ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ BAĞLAMINDA DEĞERLENDİRİLMESİ
Paylaş :
PDF İndir :

02.07.2021


Konuşmacı:

Ceren Sedef Eren (T.C. Anayasa Mahkemesi Raportörü)

 

 

8 Temmuz 2021 Perşembe günü, Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM), T.C. Anayasa Mahkemesi Raportörü Ceren Sedef Eren’in konuşmacı olacağı “Ermeni İddialarının İnkârının Cezalandırılmasının İfade Özgürlüğü Bağlamında Değerlendirilmesi” başlıklı bir webinar düzenlemektedir.

 

Webinarda Ceren Sedef Eren, Avrupa’da nefret söylemiyle mücadele kapsamında, Yahudi soykırımı inkârının cezalandırılmasıyla başlayan ve genel olarak tüm soykırım ve insanlığa karşı suçların cezalandırılmaya başlanmasıyla devam eden süreci ele alacaktır. Bu doğrultuda, nefret söylemlerinin bir ceza hukuku konusu haline getirilmesinin, Avrupa temel değerlerinden olan ifade özgürlüğü ilkesiyle yarattığı çatışmalar ve sebep olduğu sorunlar incelenecektir. Sözde Ermeni soykırımı inkârının cezalandırılmasının Avrupa demokrasileri yönünden teşkil ettiği tehlikeye değinilecek olan webinarda, bu konunun, somut olarak AİHM'in Perinçek/İsviçre kararı üzerinden değerlendirmesi yapılacaktır.

 

8 Temmuz 2021 Perşembe günü 18:00-20:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek çevrimiçi etkinliğimize katılımınızdan memnuniyet duyacağız.

 

Etkinlik için ön kayıt gerektiğini ve etkinliğe katılımın ilk 100 kişi ile sınırlı olduğunu lütfen unutmayınız.

 

Kayıt için tıklayınız. 

 

Etkinlik dili Türkçe’dir.

 

* Webinarın video kaydı daha sonra AVİM websitesi ve sosyal medya kanallarında yayımlanacaktır. 

 

Yer: Zoom (çevrimiçi)

Tarih: 8 Temmuz 2021, Perşembe

Saat: 18:00 – 20:00

Telefon: 0 312 438 50 23-24

E-posta: [email protected]