“GÜRCİSTAN’DAKİ MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR: AZINLIK HAKLARI, KİMLİK, SİYASET” BAŞLIKLI KİTAP TANITIMI TOPLANTISI
Paylaş :
PDF İndir :

03.10.2016


AVİM KİTAP TANITIMI

“GÜRCİSTAN’DAKİ MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR: AZINLIK HAKLARI, KİMLİK, SİYASET”

Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) 6 Ekim 2016 Perşembe tarihinde AVİM tarafından yayınlanan“Gürcistan’daki Müslüman Topluluklar: Azınlık Hakları, Kimlik, Siyaset” başlıklı kitabın tanıtımını içeren bir toplantı düzenlemektedir.

“Gürcistan’daki Müslüman Topluluklar: Azınlık Hakları, Kimlik, Siyaset” başlıklı bu kitap, Gürcistan’daki Gürcü ve Türk Müslüman toplulukların Sovyet dönemi sonrasındaki durumlarını azınlık hakları, laiklik ve kimlik politikaları açısından inceleyen bir çalışmadır.

Kitap, AVİM yürütücülüğünde Yurtdışı Türkler Başkanlığı’nın (YTB) ana desteği ve Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı ve Başbakanlık Tanıtma Fonu ek destekleri ile, ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ayşegül Aydıngün başkanlığında, AVİM uzmanları, Karabük Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nden araştırmacıların katılımı ile Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan ile Türkiye’de gerçekleştirilen saha araştırmalarının verilerine dayanan uzun soluklu bir projenin eseridir.

Kitabı ayrıca Pandora Kitabevi'nden online olarak temin edebilirsiniz.

AVİM, 6 Ekim 2016 Perşembe günü 14:30-17:00 saatleri arasında AVİM Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek bu toplantıya katılımınızdan onur duyacaktır.

Toplantı dili Türkçedir. Çeviri hizmeti sunulmayacaktır.

Saygılarımızla,

LCV        : Hülya Önalp

Telefon    : 0 312 438 50 23-24

Faks        : 0 312 438 50 26

E-mail      : honalp@avim.org.tr

 

Yer            :  AVİM Toplantı Salonu

Adres        : Süleyman Nazif Sok. No:12/B D.5  Çankaya / ANKARA

Tarih          : 6 Ekim 2016 Perşembe

Saat          : 14:30-17:00

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten