"ERMENİ SOYKIRIMI İDDİALARININ SOSYAL-PSİKOLOJİK PERSPEKTİFTEN GENEL BİR DEĞERLENDİRİLMESİ" BAŞLIKLI KONFERANS
Paylaş :
PDF İndir :

17.05.2021


2021 yılı Ömer Engin Lütem Konferansları, 20 Mayıs 2021 Perşembe günü Bingöl Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü, Gelişim Psikolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kasım Tatlılıoğlu’nun konuşmacı olacağı “Ermeni Soykırımı İddialarının Sosyal-Psikolojik Perspektiften Genel Bir Değerlendirilmesi” başlıklı konferansla devam edecektir.

Uluslararası örgütlü Ermeni diasporası yalnızca yaşadıkları ülkelerin değil, siyasi, sosyal, kültürel ve duygusal bağlarını devam ettirdikleri anavatanlarının dış politikalarını da etkilemektedirler. Uluslararası konjonktürde kendilerini ezilmiş ve mazlum bir toplum olarak göstererek 1915 Olaylarını bir baskı aracı olarak kullanmaktadırlar. Bu bağlamda, politik yansımalarının yanı sıra, soykırım iddiaları Ermeniler tarafından izlenen bir kültürel kimlik bilinci oluşturma çabası gütmektedir. Bu iddialar, Ermeni ulusal kimliğinin diğer ülkelerdeki varlığı ve devamlılığının sigortası olma işlevi taşımaktadır.

Doç. Dr. Kasım Tatlılıoğlu, 1915 Olaylarına ilişkin iddiaların ısrarlı bir şekilde sürdürülmesinin arkasında yatan sosyal-psikolojik nedenleri kapsamlı bir biçimde sunumunda ele alacaktır.

 

20 Mayıs 2021 Perşembe günü 14:00-16:00 saatleri arasında Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek konferansımıza katılımınızdan memnuniyet duyacağız. 

Etkinliğe ön kayıt gerektiğini ve etkinliğe katılımın ilk 100 kişi ile sınırlı olduğunu lütfen unutmayınız.

Kayıt için: https://zoom.us/meeting/register/tJcqd-muqDsuH9zcjeoeTdDtKWaV_OgFFK9x

Toplantı dili Türkçedir.

 

Yer: Zoom Meeting

Tarih: 20 Mayıs 2021

Saat: 14:00 – 16:00

Telefon: 0 312 438 50 23-24

E-posta: [email protected]