ERMENİ ARAŞTIRMALARI DERGİSİ YENİ YAYIN DÖNEMİNDEN İTİBAREN YILDA İKİ KEZ YAYINLANACAKTIR
Paylaş :
PDF İndir :

07.01.2022


2021 yılı itibariyle 20. yılını dolduran Ermeni Araştırmaları dergisi, ülkemizde yayınlanmakta olan akademik dergiler arasında köklü ve alanda yayın yapan tek dergi olma özelliğini taşımaktadır.  2001 yılından bu yana, Dergimizin  alanına giren  konulardaki yayınları akademik literatüre kazandırmak için titizlik içinde çalışmaktayız. 2008 yılından bu yana, Türkiye’deki akademik dergilerin standartları belirleyen TÜBİTAK ULAKBİM’e bağlı TRDizin’de ve uluslararası bir dizin olan EBSCO’da indekslenmekteyiz.

Özveri içinde yürüttüğümüz çalışmalarımızla, 2008- 2021 yılları arasında yılda 3 (üç) kez Nisan-Ağustos-Aralık aylarında yayınladığımız Ermeni Araştırmaları dergimizin, yeni yayın yılından (2002) itibaren, güncel akademik standartlara uygun olarak, Mayıs-Kasım aylarında olmak üzere yılda 2 (iki) kez yayınlanması kararı alınmıştır.

Bu nedenle Dergimizin son sayısında 71. Sayı için belirlenen makale son gönderim tarihi  17 Mart 2022 olarak güncellenmiştir. Dergimiz dergipark üzerinden makale kabul etmektedir. Makale göndermek için: https://dergipark.org.tr/tr/journal/2132/submission/step/manuscript/new adresini kullanabilirsiniz.

Yazım kuralları için websitemizi veya https://dergipark.org.tr/tr/pub/erma/writing-rules adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm okurlarımıza ve değerli yazarlarımıza saygıyla duyurulur.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten