BLACK SEA COOPERATION IN THE NEW EURASIAN GEOPOLITICAL ENVIRONMENT (YENİ AVRASYA JEOPOLİTIĞİNDE KARADENİZ İŞ BİRLİĞİ) BAŞLIKLI ÇEVRİMİÇİ AÇIK OTURUM
Paylaş :
PDF İndir :

26.11.2021


Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) ve Kıyiv merkezli Ukrainian Institute for the Future (UIF, Gelecek için Ukrayna Enstitüsü) birlikte düzenledikleri "Black Sea Cooperation in the New Eurasian Geopolitical Environment" ("Yeni Avrasya Jeopolitiğinde Karadeniz İş Birliği") başlıklı açık oturum 25 Kasım Perşembe günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Ukrayna’dan UIF analistleri Iliya Kusa ve Dr. Andrian Prokip ve Türkiye’den AVİM Kıdemli analisti Dr. Turgut Kerem Tuncel ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayça Ergün’ün (Sosyoloji Bölümü ve Karadeniz ve Orta Asya Ülkeleri Araştırma Merkezi) konuşmacı olarak katıldıkları açık oturumda, Karadeniz bölgesi ile alakalı uluslararası siyaset, güvenlik ve ticaret ve ekonomi konuları, bölgenin küresel bağlam içindeki yeri özellikle vurgulanarak değerlendirildi.    

Türkiye’nin Ukrayna Büyükelçisi Ahmet Yağmur Güldere ve Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçisi Vasyl Bodnar da açık oturuma katılarak, AVİM ve UIF başkanlarıyla birlikte açılış konuşmalarıyla katkı sundular.  

Çevrimiçi oturum soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten