AVRASYA DÜNYASI / EURASIAN WORLD DERGİSİNİN 7’İNCİ SAYISI YAYIMLANDI
Paylaş :
PDF İndir :

20.10.2020


Avrasya coğrafyasındaki güncel gelişmeler hakkında analizler ve değerlendirmeleri okuyucularla buluşturma hedefi doğrultusunda yayın hayatını sürdüren Avrasya Dünyası /  Eurasian World dergisinin yedinci sayısı yayımlandı. Beşinci ve altıncı sayılarda uygulanan ve Avrasya’yı alt-bölgeler temelinde daha yakından tanımayı hedef alan yöntemin takip edildiği bu sayının odak noktasını Kafkasya coğrafyası oluşturmaktadır. Bu kapsamda, “Avrasya’nın Göbeğinde Kafkasya” dosya başlığıyla yayınlanan sayıda yer alan on dört analiz ve değerlendirme yazısının dokuzu Kafkasya hakkındadır.

Avrasya’nın doğu ve batı kanatlarının adeta bir menteşesi olan Kafkasya coğrafyasına dair olgu, süreç ve gelişmelerin etraflıca değerlendirilmesinin, Avrasya coğrafyasının daha iyi anlaşılması için bir gereklilik olduğuna inanmaktayız. Bunun yanında, geçtiğimiz Temmuz ayı ve sonrasında Eylül ayının sonlarında Azerbaycan ve Ermenistan arasında Karabağ ihtilafı çerçevesinde patlak veren ve halen devam etmekte olan büyük çaplı çatışmaların, Avrasya Dünyası /  Eurasian World’ün bu sayısını daha da önemli bir hale getirdiğini düşünüyoruz.   

Avrasya Dünyası / Eurasian World’ün yedinci sayısı dâhil olmak üzere tüm sayılarının elektronik sürümüne şu adresten ulaşılabilir. Basılı kopya edinmek isteyen okuyucularımız ise [email protected]  adresinden veya +90 312 438 50 23 numaralı telefondan bizlerle iletişime geçebilirler.