AVRASYA DÜNYASI DERGİSİNİN 4. SAYISI YAYINLANDI
Paylaş :
PDF İndir :

18.04.2019


“Avrasya Dünyası” dergimizin dördüncü sayısını ilginize sunmaktan mutluyuz.

Bu sayımızda bir yandan geniş Avrasya coğrafyasında son altı ayda yer alan önemli güncel gelişmeleri (örneğin Makedonya’nın isim sorunun ilgili tarafların karşılıklı mutabakatıyla çözüme kavuşması gibi) irdelerken, diğer taraftan da coğrafyamızın çeşitli konuları üzerinde durmayı amaçladık. Bu sayıda ilk defa olmak üzere Kıbrıs sorununa eğildik. Avrasya coğrafyasında uzun zamandır çözüm bekleyen bu konuyla ilgili olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin görüş ve değerlendirmelerini içeren “A New Chapter: Time for Cooperation in Cyprus” başlıklı yazıyı görüşlerinize sunuyoruz.

Ve tabii, her sayımızda özel bir konuya odaklanmak prensibimizi unutmuş değiliz. Bu sayımızda, Avrasya genelinde ama özellikle Orta Asya kapsamında su sorununu inceliyoruz. Bu önemli konuyu çeşitli yönleriyle ele alan üç ayrı makaleyi sayfalarımızda bulacaksınız.

Türk ve yabancı akademisyen ve uzmanların Avrasya bölgesindeki gelişmelere ilişkin analiz ve değerlendirmelerini içeren 4.sayımızı beğenilerinize sunuyoruz.