TİKA'DAN IRAK'TAKİ ÖZEL İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK
Paylaş :
PDF İndir :

30.04.2018


TimeTürk (30 Nisan 2018)

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak'ın Babil kentinde 2 okula tadilat ve donanım, bir huzurevine de ekipman desteğinde bulundu.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Irak'ın Babil kentindeki Al-Amal Sağır ve Dilsizler Okulu ile Al-Raca Zihinsel Engelliler Okuluna tadilat ve donanım, Babil Huzurevine de ekipman desteği sağlandı.

Yardımların teslimi için düzenlenen programa Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, TİKA Bağdat Koordinatörü Cüneyt Esmer, Babil Valisi Sadık Medlul ve Vilayet Meclisi Başkanı Raad el-Cuburi katıldı.

Büyükelçi Yıldız, burada yaptığı konuşmada, TİKA'nın üstlendiği oldukça anlamlı projelerin açılışını yapacağı için çok memnun olduğunu ifade ederek kurumun gelecekte de yeni projeleri hayata geçirmesi konusunda da umutlu olduğunu belirtti.

Vilayet Meclisi Başkanı El-Ciburi de yardımlar için Türkiye'ye ve TİKA'ya teşekkür ederek projelerin ihtiyaç sahiplerine ulaştığına dikkati çekti.

Babil Valisi Medlul, projelerin iki ülke arasında bundan sonraki iş birliğine vesile olmasını temenni ederek teşekkürlerini iletti.

TİKA'nın yardım projeleri kapsamında Al-Amal Sağır ve Dilsizler Okulu ile Al-Raca Zihinsel Engelliler okulunun dış duvarının inşa edildi, idari odalar ve sınıflar boyandı. Okullarda öğretmenlere bir, öğrencilere de acil sağlık hizmeti vermek üzere bir konteyner tahsis edildi.

Babil Huzurevine erkek ve kadın yaşlılar için yatak, battaniye ve dolap gibi mobilya temini yapıldı.

Al-Amal Sağır ve Dilsizler Okulu 55 öğrenciye, Al-Amal Zihinsel Engelliler Okulu da 23 ihtiyaç sahibi çocuğa hizmet veriyor.

https://www.timeturk.com/tika-dan-irak-taki-ozel-ihtiyac-sahiplerine-destek/haber-890278
Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten