ERMENİSTAN BAŞBAKANINDAN ŞOK SÖZLER: DAĞLIK KARABAĞ ERMENİSTAN'INDIR
Paylaş :
PDF İndir :

06.08.2019


Kurultay (06 Ağustos 2019)

 

Azerbaycan merkezli Sözcü haber sitesinden edinilen bilgilere göre Ermenistan Başbakanı Paşinyan, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyetinin başkenti Hankendi'de yaptığı miting sırasında şok edici iddialarda bulundu.

Paşinyan mitingdeki konuşmasına Miatsum(Azerbaycan topraklarında birleşmiş Ermeni devleti oluşturma fikri) sloganıyla başladı. Paşinyan sözlerine, Ermeniler arasındaki bölünmenin sona ermesinin ve Ermenistan'daki halk devriminin evrensel bir devrim olarak anlaşılması gerektiğini söyleyerek devam etti.

Paşinyan, " Devrim Ermenistan'da, Karabağ'da ve bütün Ermeniler arasında devam etmelidir. İcevanlı,  Karabağlı, Gümrülü anlayışları terk edilmelidir" ifadelerini kullandı.

Karabağ, Ermenistan ve Ermeni diasporasının ortak fikirler için birlikte çalışması gerektiğini söyleyen Paşinyan, "Ermenistan, dünyanın en etkili 20 ordusundan birine sahip olmalı, dünyanın en etkili keşiflerinden birini oluşturmalı, turist sayısını 15 milyona çıkarmalı ve eğitim için fonu 20 kat arttırmalı. Pek çoğu, Karabağ'ın neden bu planlarda olmadığını sorabilir? Cevap çok basit. Dağlık Karabağ Ermenistan'dır." cümlelerini sarf etti.

https://www.kurultay.net/haber/ermenistan-basbakanindan-sok-sozler-daglik-karabag-ermenistan-indir-2019-08-06.html
Henüz Yorum Yapılmamış.

Kaynaklar:

Analiz
Yorum
Blog
Rapor
Bülten