ALMANYA’DAN KOSOVA’YA 2 MİLYON AVROLUK DESTEK
Paylaş :
PDF İndir :

15.05.2019


Kosova Haber (15 Mayıs 2019)

Kosova Hükümeti ve Almanya Hükümeti arasında bugün   İuyi mali Yönetim Projesinin IV Aşamasının Uygulanmasına ait Anlaşma imzalandı. 

Almanya’nın Kosova Büyükelçisi  Christian Heldt,  bu anlaşmaın ortak  başarı ve çaba sonucu olduğunu ve buna iyi ekip olunca varılabileceğini söyledi. 

Büyükelçi Heldt, “Biz Almanya olarak  Kosova’ya  Avrupa Birliğine katılımı yolunda yardımcı olmak için bulunuyoruz. Şeffaflık Portalı  herkes için en iyi bir örnektir. Kosova bu yönde bölgede tektir ve hiçbir başka  ülkenin böyle bir şeyi yok. Biz, nasıl çalışılacağını bekliyoruz” şeklinde konuştu.  

Büyükelçi,  vergi ödeyenlerin güvenin artmasının önemine de işaret ederek,  Kosova’nın kayıt dışı ekonomi ile mücadelede çalışması gerektiğini vurguladı. 

Maliye Bakanı Bedri Hamza ise Almanya’nın şimdiye kadar Kosova’yyı tüm alanlarda desteklediğini belirterek,  bugün 2 milyon Avro değerinde İyi Yönetim Projesinin IV. Aşaması Anlaşmasını imzaladıklarını açıkladı.  Hamza 10 yıl önce başlayan bu projenin  şeffaflık dahil  çok sonuç verdiğini de söyledi.

http://www.kosovahaber.net/?page=2,12,51292
 
Henüz Yorum Yapılmamış.