Jakub KOREJBA
korejba@avim.org.tr
Orta-Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Güney Kafkasya, Türkiye-AB ilişkileri, Türkiye-NATO ilişkileri, Kitlesel İletişim Araçları ve Propaganda Çalışmaları

Makaleleri

Dr. Jakub KOREJBA 2009 yılında Varşova Üniversitesi'nin Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmaları sırasında SciencesPo Lyon (Fransa), St. Petersburg Devlet Üniversitesi'nde (Rusya) ve Kiev-Mohyla Akademisi'nde (Ukrayna) stajyerlik yapmıştır. 2013 yılında Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nden (MGIMO) Doktorasını almıştır. Aynı enstitüde 2010 ile 2015 yılları arasında Tarih ve Siyaset Bilimi Öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Dr. Korejba 2011 ile 2015 yılları arasında Newsweek (Polonya Baskısı) ve New Eastern Europe gibi farklı Polonya gazetelerinde yazar olarak çalışmıştır. 2015 ile 2022 yılları arasında ise 1st Channel, Rossiya 1 ve NTV gibi Rus televizyon kanallarında yorumculuk yapmıştır. 2023 yılından bu yana Beyrut Saint Joseph Üniversitesi (Lübnan) Tarih ve Uluslararası İlişkiler Fakültesi'nde Konuk Profesör olarak görev yapmaktadır.

Dr. Korejba Ekim 2023 tarihinde AVİM'e Gayrimukim Uzman olarak katılmıştır.