Gülperi GÜNGÖR
[email protected]
Uluslararası Siyaset Sosyolojisi, Çin, Doğu Türkistan

Makaleleri

Gülperi Güngör, 2015 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. 2020 yılında ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans derecesini aldı. Yüksek lisans tezini Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde Çin’in güvenlik ve gözetim uygulamaları üzerine yazdı.

Lisans öğrenimi sırasında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nda staj yapmış, 2016 yılında ise Varşova’da Avrupa Diplomasi Akademi’sinde (Europejska Akademia Dyplomacji) diplomasi üzerine eğitime (School of Advanced Diplomatic Skills) katılmıştır.

Building Bridges For Refugee Children sivil inisiyatifinde mülteci gençlerin ve kadınların güçlendirilmesi gönüllü projelerinde çalışmalar yapmış olan Gülperi Güngör, 2018 yılında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nda Uzman, 2018-2019 yıllarında İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri’nde Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (UR-GE) Proje Uzmanı olarak çalışmıştır. Ocak 2020’de Misafir Araştırmacı olarak AVİM'e katılmıştır.