BULGARİSTAN SAVUNMA BAKANI, NATO VE RUSYA ARASINDA SAVAŞ OLASILIĞINI DEĞERLENDİRDİ
Paylaş :
PDF İndir :

12.06.2019


Sputnik (12 Haziran 2019)

Bulgar medyaya konuşan Karakaçanov, "F-16’ları, hava sahamızı korumak veya hava şovu yapmak için almıyoruz. Allah korusun savaşta yarayacak savaş uçaklarını alıyoruz" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Rusya tehdidiyle ilgili sözlerini değerlendiren Karakaçanov, NATO ve Rusya arasındaki gerilimle ilgili açıklamaların her zaman sert olduğunu ama bunun savaş tehdidi olduğu anlamına gelmediğini söyledi.

"Şahsen ben ABD ile Rusya veya NATO ile Rusya arasında savaş olmayacağını düşünüyorum" diyen Karakaçanov, NATO’nun büyük üyelerinin her zaman Rusya’yla diyalog çağrısı yaptıklarını, küçük üyelerinin ise Moskova karşıtı açıklamalarda bulunduğuna dikkat çekti. Karakaçanov, ABD-Türkiye ilişkilerindeki gerilim bağlamında, Bulgaristan’ın F-35 savaş uçağını alma isteğini dile getirip getirmeyeceği yönündeki soruya ise "Yeni nesil uçak almak isteyen ülkelerin sayısı çok, kuyruk uzun. Ancak fiyatıBulgaristan için çok yüksek" cevabını verdi.

https://tr.sputniknews.com/analiz/201906121039326654-bulgaristan-savunma-bakani-nato-ve-rusya-arasinda-savas-olasiligini-degerlendirdi/
Henüz Yorum Yapılmamış.